/* */
20-232 LUBLIN, KASPROWICZA 40 tel. 81 443-69-30 kom. 501-567-800 kom. 501-567-070

Nagrobki

Nasza firma posiada ogromne doświadczenie w projektowaniu, produkcji oraz montażu nagrobków. Dzięki szerokim kontaktom jesteśmy w stanie wykonać pomnik niemalże z każdego rodzaju granitu dostępnego na rynku. W naszej ofercie znajduje się około 50 typów granitów w różnych odcieniach.

Niejednokrotnie obserwujemy na naszych cmentarzach wytwory masowej produkcji nie różniące się od siebie, pozbawione charakteru i piękna. Nie pozwólmy aby nasze nekropolie stały się nijakie. Nagrobek jest symbolem pamięci naszych bliskich który będzie trwał tak samo długo, jak nasza pamięć o nich.

Uwaga! Zdecydowana większość wzorów nagrobków wykonywana jest przez naszą firmę, pojedyncze ciekawe projekty mogą być wykonane przez inne zakłady kamieniarskie dlatego nie zastrzegamy praw do materiałów zamieszczonych na naszej stronie.

 

Nagrobki dziecięce

Nagrobki pojedyncze

Nagrobki podwójne

Sarkofagi

 

Wybór nagrobka nie jest kwestią drugorzędną. Choć w pierwszym okresie po śmierci bliskiej osoby ból i cierpienie nie dają myśleć o tak trywialnych sprawach, jak wybór kamienia czy napisów na płycie, to jednak w dłuższej perspektywie właśnie pomnik staje się znakiem przez lata przypominającym nam o zmarłym. Warto więc decydować rozważnie.

Zamówić nagrobek może jedynie dysponent (właściciel) grobowca. To istotne szczególnie w miastach, gdzie bez odpowiedniego dokumentu i pełnomocnictwa administrator nekropolii może wstrzymać podjęte prace kamieniarskie.  W konsekwencji powoduje to opóźnienie podczas konstrukcji nagrobka oraz pociąga za sobą dodatkowe opłaty. Pamiętajmy o tym, zanim umówimy termin realizacji zlecenia. Na niewielkich cmentarzach, zwłaszcza wiejskich i parafialnych nie powinno być takich trudności. Zarządcy z reguły wystarczy ustna deklaracja, że dysponujemy prawem do danego miejsca.

Kiedy dopełnimy już wszelkich formalności związanych z grobowcem, możemy zająć się wyborem samej płyty nagrobnej. Podjęcie decyzji dotyczącej kształtu, wielkości, formy pomnika, a przede wszystkim kamienia, z jakiego będzie on wykonany, przysparza zgłaszającym się do nas klientom niemałych kłopotów.

Wybrać elegancki kamień naturalny czy może nieco tańszy, ale nieustępujący wyglądem – kamień sztuczny? Który materiał będzie trwalszy, a który pozwoli łatwo się czyścić? Postawić na proste, ponadczasowe linie, czy efektowną, wyjątkową formę? Napisy metalowe, piaskowane a może kute? Portret grawerowany czy fotografia na porcelanie? Z takimi dylematami borykają się kupujący nagrobek. Odpowiedzialność jest duża, bo pomnik zamawia się na lata, więc oglądać go będą przynajmniej dwa pokolenia bliskich. Rozumiemy wątpliwości naszych Klientów i zawsze staramy się służyć im profesjonalną radą i wsparciem.

Back to top