20-232 LUBLIN, KASPROWICZA 40 tel. 81 443-69-30 kom. 501-567-800 kom. 501-567-070

Blaty granitowe

Blaty granitowe i marmurowe

Kuchnia – to w niej rozpoczynamy dzień nad filiżanką aromatycznej kawy, tutaj przyrządzamy posiłki (np. na granitowym blacie), spotykamy się z najbliższymi albo spędzamy czas na rozmowach ze znajomymi. Ta często niewielka przestrzeń jest czymś więcej niż tylko kolejnym pomieszczeniem w domu. To magiczne miejsce, które łączy domowników i bez wątpienia kojarzy się z ciepłem domowego ogniska.

Jednak wnętrze kuchenne powinno być nie tylko przytulne i klimatyczne, ale również funkcjonalne. W końcu to także obszar roboczy, który ma jak najlepiej spełniać swoje zadanie, czyli ułatwiać nam przygotowywanie rozmaitych potraw. Właśnie dlatego liczy się nie tylko estetyka mebli kuchennych, ale i solidne wykonanie poszczególnych segmentów.

Jednym z najintensywniej używanych elementów wyposażenia jest z pewnością blat kuchenny. To na nim siekamy, szatkujemy i kroimy składniki, mieszamy i ucieramy masy, wałkujemy ciasta czy ubijamy mięso. Znosi naprawdę wiele, dlatego musi być trwały i odporny (takie blaty oferujemy w naszej firmie w Lublinie). Właśnie z tego powodu jednym z najchętniej wybieranych materiałów na blaty jest kamień.

Najtrwalsze są blaty granitowe. Wynika to ze specyfiki materiału. Granit jest bowiem wyjątkowo twardy, odporny na zarysowania, kruszenie, uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę czy plamy. Oferuje szeroką paletę kolorystyczną, nadaje elegancki, luksusowy wygląd wnętrzu, nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, łatwo utrzymać go w czystości. Choć niektórym wydaje się, że blaty granitowe są dość drogie, to jednak pamiętać należy, że służą przez lata, więc inwestycja się opłaca.

Zapraszamy do naszej firmy w Lublinie, gdzie będziecie Państwo mogli wybrać z bogatej oferty blat granitowy najlepiej dopasowany do Waszej kuchni.

Back to top