20-232 LUBLIN, KASPROWICZA 40 tel. 81 443-69-30 kom. 501-567-800 kom. 501-567-070

Blaty marmurowe

Blaty granitowe i marmurowe

Blat kuchenny stanowi wizytówkę kuchni i ładnie dopełnia jej wygląd. Z tego powodu jego dobór nie jest prostą kwestią. Oprócz walorów estetycznych, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę materiał jego wykonania. W ostatnim czasie na popularności (m.in. w Lublinie) zyskują blaty kuchenne, a dokładnie blaty marmurowe.

Blat kuchenny możemy wykonać z wielu materiałów: z kompozytu, drewna, kamienia, szkła, metalu, czy płyty laminowanej. Przed zdecydowaniem się na dany blat warto zwrócić uwagę na jego trwałość i funkcjonalność. Najbardziej trwałe blaty to te wykonane z kamienia. Mamy w tym przypadku do wyboru piaskowiec, marmur lub granit. Różnią się one trwałością i nasiąkliwością. Te parametry są ważne, ponieważ jak wiadomo, w kuchni dosyć często dochodzi do rozlewania różnych cieczy. Na blacie, który ma małą nasiąkliwość, nie będą powstawać plamy. Jaki blat będzie najlepszy pod względem wymienionych parametrów? Okazuje się, że ten wykonany z granitu, Dorównuje mu jednak blat marmurowy, który odpowiednio zaimpregnowany świetnie sprawdzi w niejednej kuchni. Jeżeli jesteś z Lublina, możesz zamówić go u firmy Profil Kamieniarstwo.

Drugie miejsce pod względem trwałości zajmują blaty wykonane z kompozytów – są połączeniem minerałów naturalnych, pigmentów oraz żywicy akrylowej. Taki materiał cechuje się termoplastycznością, więc można go dowolnie kształtować. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiedniej formy i braku uwidocznienia spoin.

Coraz powszechniejsze (np. w Lublinie), efektywne blaty marmurowe są bardzo estetyczne i sprawiają wrażenie elegancji we wnętrzu. Nowoczesny blat marmurowy wpisuje się w trendy architektoniczne, posiadając równocześnie dobre walory funkcjonalne.

Back to top