20-232 LUBLIN, KASPROWICZA 40 tel. 81 443-69-30 kom. 501-567-800 kom. 501-567-070

Inne

Konglomerat to kamień, który został udoskonalony technologicznie. Łączy w sobie parametry naturalnego odpowiednika, oferując jednocześnie nowoczesne rozwiązania i szerszą kolorystykę. Jest doskonałą alternatywą dla surowców, takich jak marmur, granit lub inne materiały. Z uwagi na właściwości użytkowe stosuje się go do produkcji posadzek, blatów, schodów i innych elementów (szeroką ofertę materiału znajdziecie Państwo w firmie Profil z Lublina).
Przeważającą część składu konglomeratu stanowi naturalny pokruszony kamień: granit, marmur, kwarc. Reszta to wypełniacz, czyli cement albo żywica poliestrowa oraz barwnik. Konglomerat cechuje się właściwościami kamienia, z jakiego go wykonano. Tym samym jest wytrzymały, trwały i odporny na wysokie temperatury (chociaż nie zaleca się ustawiania gorących garnków i naczyń bezpośrednio na blacie z konglomeratu), plamy, zarysowania, pęknięcia. Ale na przykład konglomerat marmurowy podobnie jak sam marmur będzie podatny na działanie kwasów.
W odróżnieniu od naturalnego surowca konglomerat może być jednolity, pozbawiony zróżnicowanej, niejednorodnej struktury, nierównomiernego rozłożenia koloru. Bywa też mniej porowaty, a więc lepiej zabezpieczony przed wnikaniem zapachów, płynów i innych substancji. Gładka powierzchnia to też łatwiejsze czyszczenie i prostsze utrzymanie higieny. Konglomerat jest często wzbogacony o dodatkową powłokę antybakteryjną, więc bez obaw o własne zdrowie możemy na blatach z tego materiału przygotowywać żywność (zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą w naszej firmie w Lublinie).
Podczas produkcji konglomeratu można zastosować różnorodne barwniki, a nawet składniki ozdobne (drobinki szkła, brokat, opalizujące opiłki). Poza bogatą paletą barw mamy też do wyboru rozmaite wykończenia i faktury: błyszczącą lub matową, szlifowaną, polerowaną, szczotkowaną, a także ozdobne wzory.
Niewątpliwą przewagą konglomeratu nad kamieniem jest to, że przyjmuje temperaturę otoczenia, więc w dotyku będzie wydawał się cieplejszy niż naturalny odpowiednik. Dodatkowo odznacza się elastycznością, a zatem umożliwia wykonywanie bezspoinowych łączeń i kreowanie wyjątkowych form. Jest też znacznie lżejszy i tańszy niż kamień (zapraszamy do sprawdzenia oferty firmy Profil z Lublina).

Back to top