20-232 LUBLIN, KASPROWICZA 40 tel. 81 443-69-30 kom. 501-567-800 kom. 501-567-070

Posadzki kamienne Lublin

Na etapie projektowania domu lub innego obiektu warto podjąć decyzję o rodzaju posadzki, która zostanie wyłożona. Najwięcej osób nie może bowiem zdecydować się, czy położyć posadzkę marmurową czy granitową. Jest to sposób na wykwintne udekorowanie wnętrza lub powierzchni na zewnątrz.

Marmur odznacza się delikatnością i miękkością, dlatego doskonale sprawdzi się w holu, łazience, kuchni czy korytarzu. Jeżeli jednak chcemy zastosować rozwiązanie, które będzie bardziej odporne, warto zdecydować się na posadzkę granitową. Jest ona wykładana zazwyczaj w bankach, centrach handlowych, firmach, hotelach, kościołach czy na starówkach, gdyż granit jest bardziej twardy. Dzięki posadzce granitowej obiekt uzyska luksusową oprawę i zwiększy się jego prestiż.

Położenie posadzki marmurowej lub granitowej nie będzie oznaczać problemów z utrzymaniem czystości, a jego struktura oznacza małą nasiąkliwość – co oznacza, że posadzki sprawdzą się w łazience, kuchni lub na zewnątrz, ponieważ nie będą powstawać przebarwienia. Kolejna zaleta, która przemawia za wyłożeniem posadzki marmurowej lub granitowej, to bardzo dobre współgranie z ogrzewaniem. Jeżeli kamieniowi towarzyszy ogrzewanie podłogowe, oznacza to jeszcze lepszy efekt niż w przypadku wyłożenia paneli. Kamień bowiem ma zdolność akumulacji ciepła, a po wyłączeniu zasilania jeszcze długi czas oddaje je pomieszczeniu. Doceni to każdy właściciel domu szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Co będzie lepsze – wykonanie posadzki z marmuru czy granitu? Wszystko zależy od miejsca, w którym planujemy ułożyć posadzkę. Jeżeli w pomieszczeniu jest duże natężenie ruchu – mowa tutaj o budynkach użyteczności publicznej, jak teatr, bank czy firma, powinien zostać wykorzystany twardy materiał w postaci granitu. Charakteryzuje się on niską ścieralnością. Jeżeli posadzka będzie zdobić nasze prywatne mieszkanie lub dom, możemy zdecydować o wyłożeniu posadzki marmurowej. Różne kolory, cienie i tony marmuru sprawią, że zostaną spełnione oczekiwania każdego klienta. Piękna aranżacja.

Back to top